با غیرتها در بهشت

مرد و کسی که سرپرستی خانه و زندگی را دارد، حافظ و نگهدارنده ناموس و مال زن و بچه هایش هم هست.
اگر مردی در حفظ و نگهداری زن و فرزندانش کوتاهی کند، به صورتی که هر کس، هرگونه که می خواهد با زن و فرزندان او رفتار کنند، و دیگران با هر دیدی که می خواهند به زن و بچه او نگاه کنند و او هم بی تفاوت باشد در اصلاح عامیانه بی غیرت نامیده می شود.

حال باید ببینیم چه کسی از دیدگاه پیامبر اسلام بی غیرت است، و مصداق بی غیرتی چیست؟

رسول خدا ( صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:
« اگر مردی راضی شود به آرایش نمودن ( برای دیگران) و خارج شدن زن از خانه (با همان آرایش)، بی غیرت است و کسی که این مرد را بی غیرت بنامد گناهی نکرده است، و زن هنگامی که از خانه اش با آرایش و عطر خارج شود و شوهرش به این عمل رضایت دهد به هر قدمی که زن بر می دارد برای شوهر او خانه ای در جهنم ساخته می شود ... پس وصیت مرا در مورد زنان خود به خاطر بسپارید تا از شدت حسابرسی خدا نجات پیدا کنید ... » (1)

همه این ها نشانه این است که برای عفیف بودن و پاکدامنی، باید تلاشها و مرارتهای نفسانی کشید. باید خودسازی و خودسوزی کرد تا طعم خوش عفیف بودن را بچشیم.

فرقی نمی کند که دختر هستیم یا پسر!
فرقی نمی کند که مذهبی هستیم یا غیر مذهبی!

اگر هرکسی ذرّه ای از موازین شرعی و اسلامی که غیرت را نشانه گرفته است کوتاه بیاید به همان میزان از غیرت بدور است، و عفّت و پاکدامنی خود را از دست داده است.

به امید آن روزی که همه عالم، نفر به نفر، زن و مرد، در رفتار، گفتار، لباس پوشیدن و ... با عفاف و حجاب رفتار کنند.

 

--------------------------------------------------------------------------------

1. جامع الاخبار ص 185 ؛ بخشی از مطلب برگرفته از وبلاگ زنان می باشد.

  • جمعه ۱۴ تیر ۹۲
مریم پیروی

از مطالبت در وبم استفاده کردم...

@...............@..........@............@@@@@.........@ @@..........@@......@.....@......@.........@......@.....@ @.@........@.@....@.........@....@.........@....@.........@ @..@......@..@....@@@@@......@@@@@....@@@@@ @...@....@...@....@.........@...............@....@.........@ @....@..@....@....@.........@...............@....@.........@ @.....@@.....@....@.........@...............@....@.........@ @......@.......@....@.........@................@....@.........@

نوش جون
با ذکر منبع
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
Designed By 2funny Powered by didestan